Novinky na www.aci.cz

Kvalita, cena , dostupnost...

Moderátoři: štuky, Tydou

Navi
Zanícený Diskutér
Zanícený Diskutér

Novinky na www.aci.cz

Příspěvekod Navi » pát pro 25, 2009 5:31 pm

Myslim že by to nake lidi mohlo zajimat jelikož se zde o to par lidi zajimalo.

na strankach: http://www.aci.cz přibylo dle meho nazoru par dilu,ktere stoji za skouknuti a to:

kryt pod motor za nadhernou cenu 1500kč (origo stoji 16tisic a ještě neni cely) : http://www.aci.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=38043

a vnější držák př. nárazníku ORIGINÁL P,L

: http://www.aci.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=63160
: http://www.aci.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=63159

Třeba to někdo oceni. :roll: :wink:

Biggest
Squadra Azura
Squadra Azura

Příspěvekod Biggest » pát pro 25, 2009 9:50 pm

ten kryt je z PVC!!! = kdyz zmrzne a bouchne ti do nej COKOLIV tak se rozleti na kusy. v lete se zase teplem provesi. tim chci rici, ze je na prd. vyjma toho, ze je asi tak 5x tezsi nez original.
pod 200 koní už nejdu

Macros
Micros
Micros

Příspěvekod Macros » pát pro 25, 2009 10:39 pm

Já na ten kryt u ACI koukal už minimálně před 4mi lety, novinka to neni. A měl jsem velký cukání ho koupit :-)

Navi
Zanícený Diskutér
Zanícený Diskutér

Příspěvekod Navi » pát pro 25, 2009 10:59 pm

Otazka je z jakeho plastu je vyroben(předpokladam že ten plast nebude klasicky z ktereho je třeba interier /abs/).

Bězně se použiva několik tipu materialu dle teplot motou a vedeni vyfukovych svodu(těch parametru je vice) třeba u Octavky 2 .
U motorizace 1,6 77kw common rail je klasicky plast opatřen protihlukovou vrstvou svody jsou za motorem a vyfuk je veden rovnou pod podlahu automobilu a kryt tu neni od svodu tepelně namahan.
U benzinove 1,6 75kw se davaji dva kryty a to dle karoserie pro liftbek je kratky cca do poloviny mot prostoru z normalniho plastu.Pro verzi kombi je plast pod celym motorem.
U 1,4 tsi 90kw je to stejne jako u 1,6 ale kryt je z jineho materialu lepe odolavajiciho teplu(něco jako je laminat akorat že barva je černa).
U verze 1,6 fsi 85 kw ktera se již nevyrabi byl tento kryt ještě opatřen tepelnou hlinikovou clonou jelikož tento motor měl svody vedeni pod motorem.

Myslim že je potřeba vzit v potaz jakou ma člověk motorizaci (určo je rozumne zjistit jestli byl v serii montovan už jen z duvodu aerodynamiky,chlazeni atd.)pak předpokladat že ten kryt vyrabi někdo kdo tomu trochu rozumi(mno třeba je to take origo linka z ktere padaj neoriginalni dily :wink: )

Popravdě at sem pisne každej kdo tenhle kryt ma z vyroby a jezdi v zimě v jakem ho ma stavu?
Ja měl tu čest ho vidět na jedne 4kolce a byl snejtovanej snad ze všech stran.Ja mam zakrytovani motor na Volvu v40 ktera je dost nizka a po prvni zimě v krkonošich se mi čast odporoučela a ani mi nezamavala mrška:(
Jinak pokud da panbuh tak ho v březnu koupim a napišu o něm rezeni jinak se to neda zjistit jak je to kvalitni vyrobek 8) :wink:

Navi
Zanícený Diskutér
Zanícený Diskutér

Příspěvekod Navi » pát pro 25, 2009 11:01 pm

Macros píše:Já na ten kryt u ACI koukal už minimálně před 4mi lety, novinka to neni. A měl jsem velký cukání ho koupit :-)

Mno tak mi nak utek :D :shock:

Jinak jsem ještě narazil na plechovej.

Skoda že je někdo nekoupil a neudal recenzi?

Pokud někdo ma at napiše :D

bikejumper
Diskutér - Přispěvatel
Diskutér - Přispěvatel

Příspěvekod bikejumper » sob pro 26, 2009 9:55 am

Já ten kryt mám na svém 8V akortá s tím rozdílem že ho mám z autokelly, kde jsem ho před rokem kupoval za 1300 a nějaké drobné. Plast ze kterého je to vyrobeno je asi 0,5 cm hrubý. nejezdím v zimě (kvůli solení cest) a zatím žádný problém. Pro jistotu jsem ale ze strany motoru natáhl izolační vrstvu, aby na past nepůsobilo takové teplo od svodů. Teplota motoru se ani během delších jízd v parných letních dnech nezměnila. Po roce ježdění jsem nepozoroval žádné prohnutí ani jiné porušení krytu.

Navi
Zanícený Diskutér
Zanícený Diskutér

Příspěvekod Navi » sob pro 26, 2009 4:27 pm

bikejumper píše:Já ten kryt mám na svém 8V akortá s tím rozdílem že ho mám z autokelly, kde jsem ho před rokem kupoval za 1300 a nějaké drobné. Plast ze kterého je to vyrobeno je asi 0,5 cm hrubý. nejezdím v zimě (kvůli solení cest) a zatím žádný problém. Pro jistotu jsem ale ze strany motoru natáhl izolační vrstvu, aby na past nepůsobilo takové teplo od svodů. Teplota motoru se ani během delších jízd v parných letních dnech nezměnila. Po roce ježdění jsem nepozoroval žádné prohnutí ani jiné porušení krytu.

A jak montaž pasoval ten kryt co se tyče otvoru nemusel si ho nak upravovat?

bikejumper
Diskutér - Přispěvatel
Diskutér - Přispěvatel

Příspěvekod bikejumper » sob pro 26, 2009 7:46 pm

Pasovalo přesně jak mělo, nic jsem neupravoval. Jen vruty is musíš koupit, aby jsi to přichytil. Ke krytu se nedávají.

Navi
Zanícený Diskutér
Zanícený Diskutér

Příspěvekod Navi » sob pro 26, 2009 7:59 pm

bikejumper píše:Pasovalo přesně jak mělo, nic jsem neupravoval. Jen vruty is musíš koupit, aby jsi to přichytil. Ke krytu se nedávají.

Tak to je dobra sprava mě strašně vadi že od praveho kola šla špina na řemenice a že od nich byla špina až na dece kapoty....Dik. :lol:

Mystique*
Squadra Azura
Squadra Azura
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mystique* » sob pro 26, 2009 8:03 pm

Presunuto

Tematicky se to hodi spis do teto sekce,
diskuse pripustna jen v ramci vyse uvedeneho dilu.

DIky.
Mystique*

.... tam kde končí realita, začíná můj životní příběh.....

Obrázek

Než se začnete ptát, prečtěte si podmínky a FAQ!!

Koule
Diskutér - Přispěvatel
Diskutér - Přispěvatel

Příspěvekod Koule » ned pro 27, 2009 9:59 am

Ja ho mel na ecotuku, musel sem upravovat kvuli vyveve pod naraznikem, po 14 dnech se provesil a skrtal sem s ni o zem az sem ho utrh a zahodil nekde u brna na dalnici.... :lol:
Michal (Koule)
Calibra 16v Ecotec 100kW 1996 DB
Honda CB 600F Hornet 71kW 2006
ČZ 175 470 sport 7,2 kW 1968

Kabiš
Diskutér - Přispěvatel
Diskutér - Přispěvatel

Příspěvekod Kabiš » pon pro 28, 2009 6:53 pm

Jo to muzu potvrdit, pomahal jsem mu znecistit prirodu. Jinak ho mam taky, vylepil jsem ho teplu odolnou tkaninou a je vse ok.

Zpět na “Náhradní díly a jejich recenze”