Proběhl 12.ICT Nurburgring

Vytvořeno: 27. srpen 2011
Napsal Tydou

 Nurburgring Krátký článek videa našich dvou závodníků v nejlepších kolech. Přátelé, letošní ICT v Nürburgringu je za námi, zážitky k nezaplacení... pojďme tedy na ně.

Před odjezdem jsme skoro nikdo (Týdý jo)nespali, takže vzrušující cesta mohla započít. Tydou jako hlavní tahoun(měl vysílačky) s Mitym se sešli v Praze s dvojicí Pepo, Macros a pokračovali směr Plzeň, kde na ně čekala má maličkost na tzv. první benzince, leč jak to bývá člověk může psát infa jaké chce, mno a jiní holt čtou jen představy. Po chvilce čekání a hovoru od Tydoua, který zněl "kde stojíš, asi u té Benziny co jsme projeli viď? :DD, tak nás dohoň pojedem jen 130km/h:D" Řekl jsem si ok a vysokou rychlostí jsem si zkazil svůj krásný průměr spotřeby :D. Po chvilce jsme se konečně setkali a zastavili na Benzince, kde jsme si rozdělili úlohy. Cesta ubýhala, nejdříve bez deště a pak i s deštěm,tudíž žádné závody... Pravda, poté co nám v jedné z paus, kdy jsme usínali za volantem Macros řekl, že má spotřebu 5,9L/100km, jsme trošku pookřáli. Pak ještě jistý pirát z Němec nám předvedl myšku ala 360 stupňů a tak Tydou vyzkoušel kvalitu svých brzd, to bylo nakonec vše a my jsme v pořádku dojeli na místo určení. Už v Nürburgu jsme byli jako ve snách. Sjeli jsme tedy ke Kempu.

Na informacích jsme zaplatili poplatky, dostali pásky a vstoupili do míst, kde jsme se jali ubytovat. Vybrali jsme si menší plac určený pro calibry a postavili tábor, poté začlo hned pršet a tak jsme byli rádi, že jsme to stihli včas. Po chvilce dorazil náž známý neznámý Calisqs a seznámili se s ním po dešti i on začal pomalu stavět stan a po chvilce už dorazili Cali z clubu Rheinland. Trochu jsme pojedli popili a kucí se šli projít směr Ring. Já zůstal a šprechtil a pil s kolegy. Dostalo se mi velice moudrých rad ohledně jízdy po ringu, jelikož jsem přiznal, že jsem zde poprvé... K večeru se mi parta vrátila,pojedli jsme popili. Pepo prodal konečně nějaký ten NBC u kterého kolegové z Německa jen kroutili nevěřícně hlavami a znavení šli spát.

Ráno, řekněme spíš kolem poledne, jeli jsme si koupit karty na vstup na ring, opět něco pojedli a kolem 14.00 vyrazili k místu startu. Již cestou jsme potkali spoustu aut, znalých jen z obrázků, atmosféra dýchala všude okolo, fotografové fotili bohužel je zajímavé, že před námi vždy svůj foťák sklopili :DD. U ringu jsme si vyčkali menší frontu a vyrazili ze startu.Pepo, který se chvástal pokořit hranici 10 minut a s ním Macros mi téměř okamžitě zmizeli a tak chtě nechtě snažil jsem se jet co to dá, ale bezpečně. Hned u první zatáčky jsem pochopil, že tudy cesta nevede. Auta(porsche, porsche, bmw, porsche atd...) mi brala z prava z leva, tudíž jsem koukal víc do zrcátek než dopředu. Jel sem tedy co mi klepající ruce stačili a snažil se dojet zdráv. Tydou můj věrný stále za mnou. Zadky nám ustřelovaly, u mě motor křičel, ale bojovali jsme jako Niki Lauda na F1. Poté co jsme s Tydouem dojeli a vyjeli z ringu na parkoviště, se nám ani nechtělo zpět, adrenalin si vybral daň. Přesto jsme se, ale vrátili na další kolo, které už bylo klidnější, zkušenost že :D a pak jsem si ještě do 3tice přesedl jako spolujezdec k MiTymu, který vyzkoušel po dlouhé době 8ventilový motor. Venku z ringu jsme poté počkali na Pepa a Macrose a jeli zpět do kempu. U Jídla si vyprávěli historky a plní dojmů jsme pak vyrazili zpět na hlavní ring fotit, koukat a nakupovat. Pepo s Macrosem vykoupili a vyjedli celou hlavní halu s tretkami ,fanshopy a jídlem. Samolepky nakoupeny a šup zpět. Cestou jsme udělali pár fotek, kluci se podívali i na hlavní BMW tribunu, poseděli v MB tribuně a večír jsme rozebrali celý den i výlet jako takový. Pepo opět prodal NBC. Padla 1 poděbradka, domácí slivovice, mnoho piv, grilovalo se maso a tak jsme jako poslední kolem pul 4 ráno ulehali s Pepom.

Druhý a poslední den, kolem pul 8 ráno, probudil nás déšť, mno spíš ten nahoře lil kýble vody. Po dlouhém čekání jsme rychle pobalili věci. Pepo s Macrosem, kteří měli ještě 2 jízdy zůstávali a já, Tydou a MiTy kolem půl 11 vyráželi směr čechy. Rozloučili jsme se s kolegy z Německa a Holandska. Ještě jsme cestou něco nakoupili a u ringu natankovali 36Kč/l. Cesta ubýhala relativně rychle, před Norimberkem jsme se ale rozdělili a každý jeli vlastní nejkratší cestou. Já dorazil domů kolem 18.00 hod a Tydou 19.45 hod. Zde by mohl příběh zkončit, čekáním co napíšou později vracející se Pepo a Macros, nicméně všichni už víte co se stalo.Omotaná červená Macrosovka, zdraví ale vydrželo toť nejdůležitější.

Jak zhodnotit tedy letošní výlet. U našich Caliber super spotřeba :DD. Co do počtu aut (Caliber)to bylo slabé asi 20aut, nicméně lidé vstřícní a pohodoví. Pepo prodal 3 NBC tudíž též spokojenost a spousty nových známých. Auta neskutečná(různá Porsche,Ferrari,Lamborghini,Ford Mustang Shelby GT 500, Audi R8,Lotus Omega...atd). Jízda po Ringu neskutečná. Prostě stálo to za to. Nyní si snad jen přát lepší počasí a aby Macros svojí červenku dal do kupy.
 

S pozdravem za Tydoua, Macrose, Pepa, MiTyho autor Frisco.Pepo a jeho nejlepší kolo 10:23.

 Dnes je
Kontakty

Předseda: MiTy
Forum: Mystique*
Web: Tydou