Klimatizace

Vytvořeno: 26. září 2015
Napsal Super User
Větrání, topení, klimatizace

O čerstvý a čistý vzduch v kabině se stará správná funkce a hlavně čistota ventilačního okruhu topení. Starší generace caliber byla ošizená o kabinový filtr ať už měly či neměly klimatizaci. Po sundání torpéda (plast pod oknem) na vás kouká přímo v boxu topení samotný ventilátor ničím nekrytý. Často se tedy stávalo že při maximální rychlosti ventilátoru na vás v kabině z ofuku vyletěl nějaký list ze stromu. Od roku 94 se změnil deflektor vody nad ventilátorem který už umožnil nasazení kabinového filtru. Pokud vaše Calibra nemá z výroby tuto inovaci tak jde bezproblému zaměnit tento horní deflektor (číslo 3 na obrázku) a osadit filtrem. Dále je nutné přehodit mechanizmus stěračů z modelu 94 a vejš, starý typ prý škrtá o filtr.

Panel topení s klimatizací pro první modely Caliber rok 1990. Ovládání je podtlakové.Takto vypadá nejčastější panel topení (verze s klimou)Tato automatická klimatizace je dílem italské firmy Diavia která ma zastoupení i v ČR a to firmou www.molpir.com Nejčastěji může být k vidění u Caliber dovezených právě z Itálie
 


Dokument o funkci a zapojení klimatizace v AJ zdeautor: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Foto dodal: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
dne 12.01.2011
 

Dnes je
Kontakty

Předseda: MiTy
Forum: Mystique*
Web: Tydou