Přístrojová deska

Vytvořeno: 26. září 2015
Napsal Super User
Nedílnou součástí každé přístrojové desky jsou kontrolky 

První řada: hladina kapaliny do ostřikovačů, hladina oleje, hladina chladící kapaliny, porucha venkovního osvětlení, kontrola brzdových světel (po sešlápnutí brzd. pedálu zhasne pokud je vše v pořádku), signalizace brzdového obložení, směrovky, mazání motoru

Druhá řada: zatažená ruční brzda nebo nízká hladina brzdové kapaliny (pro modely od r. 95), zatažená ruční brzda (pro modely do konce r. 94), porucha elektroniky motoru

 

První řada: dobíjení, dálková světla, osvětlení tažného zařízení, porucha 4x4, automatická převodovka (svítí: sportovní režim, bliká: porucha)

Druhá řada: kontrola trakce (u V6), porucha ABS, zapnutí pásů (u Caliber není zapojená), porucha airbaguZde je rozdělení přístrojů podle roku výroby a jejich motorizacíDruhy budíků Popis
Tyto budíky do 250km/h jsou u motorizací 8V a 16V od počátku výroby do roku 94. Některé 8V měly stupnici jen do 225km/h. Náhon mají mechanický.
Motorizace V6 má stupnici budíků do 260km/h a otáčkoměr do 7000ot/min. Ručičky bílé na černém podkladu to vše do konce roku 94. Náhon je elektronický.
První Turbo verze měly budíky se stupnicí do 280km/h a otáčkoměr do 8000ot/min s nápisem pod tachometrem 16V Turbo, ručičky červené, náhon mechanický, změna přišla po roce 93.
Od roku 94 se s nástupem omezovače na 245km/h u Turba také snížila jeho stupnice na 260km/h a otáčky na 7000ot/min, náhon elektronický, ručičky červené.
Toto provedení je pro Calibru V6 a Turbo od roku 95 do konce roku 96, navíc je pod rádiem další panel s budíky (tlak oleje a dobíjení). Pro obě motorizace je náhon elektronický, stejné provedení mají i motorizace 8V a 16V ale stupnici jen do 250km/h a náhon mají mechanický.
Další a poslední změna přišla s modelem Cliff a Last Edition v letech 96-97, bílý podklad, černá čísla a červené ručičky. U motorizací 8V/16V je tachometr do 250km/h a u V6/Turbo do 260km/h, samozřejmě je součástí i panel s přidavnými budíky ve stejné barvě.
Takto vypadá digitální přístrojová deska, podobné nebo stejné můžete najít v Omegách A, Kadettech E, Astrách F, Vectrách A
Na konec trocha exotiky :-)

 

autor: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Foto poskytl: Beny, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
dne 12.01.2011

 

Dnes je
Kontakty

Předseda: MiTy
Forum: Mystique*
Web: Tydou