Prahové lišty

Vytvořeno: 27. září 2015
Napsal Tydou
Lišty schované za dveřmi je praktická věc. Stíní nečistoty a chrání tak vnitřní prostor dveří od znečištění. Ovšem čas od času je třeba je sundat a omýt místa kde se velmi ráda zdržuje nečistota.
(tento článek není návodem a autor neručí za žádné škody způsobené tímto článkem)

 

Sundat lišty jde vcelku pěkně. Opatrně za ní na jejím konci (na straně zámku dveří) vezměte a směrem k sobě a zároveň trochu dolů vezmeme. Lišty jsou nacvakány na trny. Stejné trny najdete také na venkovních ochranných lištách.

 

Proč vůbec lišty sundávat?

a) kdo by nechtěl mít svého miláčka v top stavu :-)
b) hlavní důvod je ovšem hrozící koroze. Za lištou se může držet sůl ze zimního provozu značně dlouhou dobu.Po demontáži
Pečlivě omyjeme špinavé místo. A nejlépe také ošetříme nějakým ochranným prostředkem na laky vozidel. Prostě to naplácáte nějakou leštěnkou :-D. Velmi pečlivě také omyjeme lišty. Hlavně na vnitřní straně. Ve žlábku za který jsou přichyceny se může skrývat nebývalé množství bláta.

Montáž:
Nyní si už jen počkat na oschnutí a lišty nacvaknout nazpět.Našli jste korozi:
Nedá se nic dělat. Ta se musí odstranit. Doporučuji velmi pečlivě korozi vybrousit az na stříbrný plech. Následně odmastit nejlépe C6000 nebo toulenem. Natřít základní barvou a Opravit vlastní lak. Pokud máte původní barvu tak v Opel servisu koupíte tzv. korekční tužku. Zachází se s ní jako s lakem na nehty.

Pokud si na tuto opravu netroufáte nezbyde vám než si tuto drobnost nechat udělat u profesionálů nebo známého.

Korekční tužka vás přijde v pípadě že nevlastníte metalízu na cca 80,-Kč a v případě melatízy na cca dvojnásobek (tužky jsou dvě: barva a lak).Obrázky:

 autor: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. dne 12.11.2003  

Dnes je
Kontakty

Předseda: MiTy
Forum: Mystique*
Web: Tydou